Jak zostać ginekologiem

Ginekolog, położnik lub po prostu ginekolog to dziedzina medycyny, która obejmuje dwie główne podgrupy nauk ginekologicznych i położniczych. Jest to powszechnie określane jako obg lub o & g lub obg and gynec lub o & g w amerykańskim angielskim, a jako gyns lub obg lub o & g w brytyjskim angielskim. Termin „położnik” jest używany w odniesieniu do każdego lekarza specjalizującego się w zdrowiu reprodukcyjnym.

Lekarz powinien posiadać następujące kwalifikacje: tytuł licencjata medycyny ze szczególnym uwzględnieniem nauk położniczych lub ginekologicznych uzyskany w akredytowanej uczelni. Lekarz ginekolog powinien mieć również tytuł magistra z zakresu położnictwa lub ginekologii. Położnicy / ginekolodzy muszą mieć certyfikat deski rozdzielczej. Po przejściu tych dwóch testów możesz zacząć ćwiczyć. Zostaniesz zarejestrowany pod radą położnika.

Dobra kwalifikacja pomoże Ci zdobyć stanowiska w gabinetach ginekologów, przychodniach, szpitalach, oddziałach chirurgicznych i innych placówkach medycznych. Musisz ukończyć program rezydencji, aby rozwinąć swoje szkolenie, po którym będziesz mógł pracować w sektorze prywatnym lub publicznym jako ginekolog, położnik lub ginekolog onkolog.

Jeśli chcesz zostać specjalistą, musisz zdobyć dodatkowe wykształcenie, nawet jeśli ukończyłeś już program Doctor of Medicine (MD). W rzeczywistości tytuł Master of Science in Obstetrician-ginekologic Medicine (MSOM) jest warunkiem koniecznym, aby zostać lekarzem ginekologiem położniczym. Istnieją dwa konkretne programy oferowane przez National Board of Medical Examiners (NBME), w których możesz zostać ginekologiem. Jeden wymaga sześciu lat studiów licencjackich na akredytowanej czteroletniej uczelni, podczas gdy drugi program wymaga pięciu lat studiów licencjackich.

Jako położnik ginekologiczny lub położnik ginekologiczny będziesz zajmować się pacjentami w czasie ciąży, porodu i po porodzie.

Zbadasz również szyjkę macicy, pochwę i macicę, aby zdiagnozować i leczyć choroby, takie jak choroby zapalne miednicy, mięśniaki i rak. Możesz zostać poproszony o wykonanie badania fizykalnego, diagnozy i badania miednicy pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową. W tym czasie zostaniesz zbadany przez lekarzy w ramach twojego pobytu.

Po szkoleniu przejdziesz kształcenie ustawiczne, aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami i informacjami medycznymi. Na przykład dowiesz się o różnych sposobach zapewnienia opieki prenatalnej i noworodkowej, aby pomóc kobietom uniknąć komplikacji podczas ciąży i porodu. Ponadto nauczysz się, jak zapobiegać i diagnozować określone choroby i schorzenia wpływające na ciążę, poród i poród.

Jako położnicy położniczy / ginekolodzy możesz wybrać specjalizację i zostać specjalistą. Jeśli zdecydujesz się zostać ginekologiem położniczym niepłodności, możesz specjalizować się w niepłodności ginekologicznej. Ginekologia położnicza / położnicza chirurgii, onkologii, ciąży i macierzyństwa, niepłodności męskiej i problemów rozrodczych, płodności, niepłodności żeńskiej oraz rodzenia i rozwoju dziecka lub endokrynologii reprodukcyjnej daje więcej możliwości wyboru specjalności.

Aby zostać specjalistą, musisz ukończyć program stypendialny lub certyfikacyjny. Program położniczy / ginekologiczny można znaleźć za pośrednictwem NBME. lub przez dowolną zatwierdzoną szkołę, która oferuje kursy położnicze / ginekologiczne.

Lekarze ginekolodzy będą spoczywać na dużej odpowiedzialności za opiekę nad kobietami, które w okresie ciąży i połogu cierpią na różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości. Mogą również świadczyć usługi kobietom, które już urodziły. Dlatego będziesz potrzebować umiejętności diagnozowania, leczenia i zapobiegania chorobom, które dotykają kobiety w ciąży.

Różni ginekolodzy leczą różne typy kobiet. Ginekolog, który leczy kobiety otyłe, będzie miał inne umiejętności niż ginekolog, który leczy kobiety o normalnej wadze. Jednak wszyscy ginekolodzy muszą mieć podstawową wiedzę na temat anatomii i funkcji układu rozrodczego. W rzeczywistości powinni byli zdać egzamin pisemny National Board of Medical Examiners (NBME). Powinni również mieć co najmniej trzyletnie specjalistyczne doświadczenie kliniczne w leczeniu kobiet z problemami reprodukcyjnymi.

Zakres praktyki ginekologa będzie różny w zależności od tego, czy leczy on zdrowie reprodukcyjne kobiet, czy nie. Większość ginekologów praktykuje medycynę ginekologiczną, ale inni są specjalistami ginekologami.

Kształcenie na https://ginekolog-warszawa.pro/ zwykle obejmuje odbycie dwuletniego pobytu w zatwierdzonym szpitalu, aby zdobyć umiejętności potrzebne do zostania lekarzem. To szkolenie przygotuje Cię do praktyki położniczej / ginekologa po ukończeniu stażu.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *