Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny Zdrowie Kto nie powinien stać się obiektem badań na wariografie?

Kto nie powinien stać się obiektem badań na wariografie?



Kto nie powinien stać się obiektem badań na wariografie?

Badania z wykorzystaniem wariografu stosowane są już blisko sto lat. Pomimo długiej historii i szerokiego zastosowania niestety nie każdy pacjent może być poddany takiemu badaniu. Od razu nasuwa się pytanie, kogo w takim razie nie powinno się badać wariografem? Sprawdzamy!

Przyjęło się, że badanie wariografem jest bezbolesne i nieinwazyjne, więc poddawać mu można wszystkie osoby dorosłe – jednakowo kobiety, jak i mężczyzn. Jednak prawda jest taka, że takie badanie nie jest dostępne dla wszystkich. Co więcej, istnieją nawet pewne przeciwwskazania medyczne, które stanowczo odradzają wykonywanie badania, ponieważ może dać sfałszowane wyniki. A tego raczej nikt by nie chciał. https://www.wariograf.com.pl/lublin  Przyjrzyjmy się w takim razie temu, kogo nie powinniśmy badać na wariografie.

Badanie wariografem a przeciwwskazania fizyczne

W pierwszej grupie osób, które nie kwalifikują się do badania, znalazły się osoby borykające się z różnego typu schorzeniami, boleściami czy tymczasowymi przypadłościami. Przede wszystkim mowa tutaj o pacjentach z zaburzeniami neurologicznymi, jak również nadpobudliwością psychoruchową, czy trudności z oddychaniem. Choroby serca także mogą wykluczyć pacjenta z udziału w badaniu na wariografie, podobnie jak przyjmowanie wszelkiego typu używek (w tym m.in. uzależnienie od leków, narkotyków, czy alkoholu). Badaniu nie można także poddawać osób przeziębionych, borykających się z napadami kaszlu, wysoką gorączką czy cierpiących z powodu bólu. Fałszywe wyniki badania może wywołać również przyjmowanie leków lub zażywanie środków przeciwbólowych, dlatego tak ważne jest, by najpierw przeprowadzić wywiad z pacjentem, a dopiero później ustalić szczegóły badania.

Badanie wariografem a przeciwwskazania psychiczne

Obok przeciwwskazań fizycznych, wymienia się również przeciwwskazania psychiczne, które również mogą utrudnić lub całkowicie uniemożliwić wykonanie badania. Nie powinno się poddawać badaniu osób upośledzonych umysłowo, jak również tych nietrzymających normy intelektualnej.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *