Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny informacje o łysieniu Wypadanie włosów – informacje o łysieniu

Wypadanie włosów – informacje o łysieniuŁysienie jest dość powszechną przypadłością. Boryka się z nią wielu ludzi na świecie niezależnie od płci czy wieku. Przyjęło się, że problem ten dotyczy przede wszystkim mężczyzn i wynika z naturalnej kolei rzeczy w procesie starzenia się organizmu. Nie musi jednak tak być – nadmierna utrata włosów może pojawić się nawet u osoby stosunkowo młodej, nawet u kobiety. Przyczyn wypadania włosów jest całe mnóstwo i wszystko uzależnione jest od typu łysienia, których wyróżniamy kila.

Jak ustalić przyczynę i rozpocząć skuteczne leczenie?

Jeśli na szczotce lub podczas kąpieli zauważymy nadmierną ilość włosów – taką, która nas zaniepokoi należy udać się po lekarza dermatologa. Specjalista z całą pewnością określi z jakim rodzajem łysienia się borykamy i zaproponuje wdrożenie najlepszej, najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej terapii.

Łysienie - wypadanie włosów u mężczyzn

Psychika pacjenta

Z cała pewnością nadmierna utrata włosów może powodować spory dyskomfort, zaniżać poczucie własnej wartości. Szczególnie narażone na takie odczucia są kobiety oraz mężczyźni, którzy silnie dbają o wygląd własnej czupryny. Dlatego nie warto czekać z wizytą u lekarza i rozpoczęciem terapii.

Przyczyna łysienia może być prozaiczna i jej wyeliminowanie pozwoli na odzyskanie pięknej gęstej fryzury i cieszenie się nią przez wiele lat. Jeśli dotknęło nas silne łysienie i podupadło na tym nasze zdrowie psychiczne warto skorzystać z pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. Odpowiednia terapia pomoże nam znów zaakceptować siebie i normalnie żyć.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *