ChorobyNasz wiek obfituje w różne nieuleczalne choroby. Choć żyjemy w warunkach wysoko rozwiniętej cywilizacji, to wciąż jesteśmy narażeni na przykre konsekwencje. Narażeni jesteśmy na przewlekłe lub trudne do wyleczenia choroby, na które cierpi już duża część osób, a liczba chorych wzrasta z roku na rok.

Najbardziej atakują choroby, które ciężko wyleczyć lub są niemożliwe do wyleczenia. Do takich wciąż zaliczamy cukrzycę, która atakuje podstępnie i najczęściej jest wykrywana przypadkiem, przy dodatkowych badaniach. Wiele kobiet będących w ciąży dowiaduje się, że mają cukrzycę, którą nie zawsze da się wyleczyć. Choroby układu krążenia i płuc są równie podstępne jak cukrzyca. Dowiadujemy się o nich, gdy jesteśmy już poważnie chorzy lub w stanie ciężkim i nie uleczalnym.

Choroby kręgosłupa dotykają, co drugą osobę i to w młodym wieku. To kolejna plaga, która nas dotyka i jest nie uleczalna. Lekarze zalecają masaże, mające nam przywrócić sprawność, ale tylko na krótką metę. Jedynym sposobem na poprawę kondycji kręgosłupa jest pływanie. Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek dolegliwości związane z kręgosłupem czy nadwagą, powinni pływać. Otyłość to kolejna choroba naszego wieku. Ludzie przestają się ruszać, faszerujemy się fastfoodami, przekąskami typu chipsy i wszystkim, co jest dla organizmu bezwartościowe. Odwiedzając basen raz na tydzień można poprawić kondycję i schudnąć. Osoby, które nie umieją pływać mogą zapisać się na aquarobik. To ćwiczenia w wodzie, które pomogą nam w osiągnięciu ładnej sylwetki i straceniu zbędnych kilogramów.

Nadal najgroźniejszymi z chorób są nowotwory. To naprawdę podstępna choroba. Co roku zbiera wysokie żniwa. Umierają nawet malutkie dzidziusie, dotknięte ta nieuleczalną chorobą. Choć naukowcy pracują nad wynalezieniem skutecznej metody walki z rakiem, to nadal mamy niezadowalające rezultaty. No jeszcze wszędobylskie alergie. Coraz więcej dzieci rodzi się z alergią, nie koniecznie pokarmową. Nie wiadomo, co jest ich przyczyną. Możemy się tylko domyślać, że jesteśmy coraz słabsi, a ludzie, którzy żyli kilka pokoleń temu byli zdrowsi i mocniejsi.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *