Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny CBD Co stosować na szybką regenerację po treningu?

Co stosować na szybką regenerację po treningu?Jakie suplementy diety pomogą w regeneracji po treningu?

         Po wykonanym treningu większość z nas odczuwa zmęczenie, poczucie osłabienia, dolegliwości bólowe, czy opóźniony ból mięśniowy trenowanej wcześniej części ciała. Nasze mięśnie rosną po treningu, więc proces ich regeneracji tym bardziej powinien osiągać wysoki poziom. Szybka regeneracja po treningu jest więc czynnością, o którą powinien zadbać każdy szanujący się sportowiec. 

Oczywiście wszelkie masaże, rozciąganie, rolowanie, czy sauna na pewno nam pomogą ale to nie wszystko, dziś możemy zapewnić jeszcze odpowiednią suplementację, która wesprze nasze odczucia po treningowe. Bardzo pomocne może być przyjmowanie aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), które są jednymi z najpopularniejszych suplementów na regenerację mięśni po treningu. Powodują one szybszą syntezę protein, co powoduje szybszą regenerację włókien mięśniowych. ZMA to także dobra alternatywa, która stanowi połączenie cynku, magnezu i witaminy B6. 

W celu pełnej regeneracji po treningu, przed snem warto zastosować też Ashwagadhe, która pomoże się wyciszyć i uspokoić. Interesujące jest także Carbo, a więc suplementy na  regenerację proteinową, sprawiające, że nasza energia po treningowa nie spadnie do zera.

Doskonale sprawdzają się także produkty konopne bogate w kannabinoidy. Niedość, że takiego CBD, CBG i inne fitozwiązki wspierają i przyspieszają regenerację to jeszcze działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo i wspierają dobry regeneracyjny sen. Odrobina kropli konopnych czy pyszna mieszanka herbatek konopnych załatwia sprawę doskonale.

Dlaczego tak istotna jest szybka regeneracja po treningu ?

         Aktywność fizyczna, zwłaszcza ta bardziej wymagająca doprowadza do nadwyrężenia mięśni jednocześnie powodując uszkodzenie komórek. Z uwagi na to nasze mięśnie potrzebują odpoczynku, by móc się zregenerować. Czas regeneracji powinien wynosić przynajmniej 24 godziny. W tym czasie powinniśmy uzupełnić poziom wody w organizmie oraz zadbać o dostarczenie składników odżywczych poprzez zbilansowane posiłki. Nasz organizm potrzebuje często paliwa po posiłku. Szybka regeneracja po treningu to także wygospodarowanie czasu na sen, dzięki któremu uwalniają się hormony odpowiedzialne za wzrost mięśni.

Chroniczny stres a regeneracja po treningowa

         Chroniczny stres z pewnością powinien zostać wyeliminowany, jeśli zależy nam na efektywnym treningu i skutecznej regeneracji po nim. Uważa się, ze ćwiczenia pod rygorem napięcia psychicznego niestety mogą niekorzystnie wpłynąć na nasz organizm. Stąd też powinniśmy dodatkowo wesprzeć się suplementami zawierającymi substancje wyciszające, uspakajające i aktywizujące do pozytywowego myślenia. Z pewnością pomocne będzie tez wykonywanie aktywności, które przynoszą nam radość lub spróbowanie technik jogi czy medytacji.   

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *