Grzybica w ciąży

Grzybica w ciąży

W przebiegu ciąży grzybica rozwija się bardzo często w obrębie pochwy. Jeśli zauważamy u siebie niepokojące objawy należy niezwłocznie zgłosić ten fakt lekarzowi prowadzącemu, który włączy odpowiednie leczenie. Pozbycie się problemu grzybicy pochwy w trakcie trwania ciąży jest bardzo ważne gdyż w czasie porodu może dojść do przeniesienia zakażenia na noworodka. Warto się skontaktować z Ginekologiem Warszawa.

Fakt iż w okresie ciąży tak powszechnie pojawiają się zakażenia grzybicze w okolicach dróg rodnych jest całkowicie uzasadniony tym, że wtedy nieco zmienia się środowisko w kobiecych drogach intymnych. Staje się znacznie bardziej wilgotne, wzrasta temperatura i występują liczne składniki odżywcze, dzięki czemu otoczenie staje się idealne dla rozwoju grzybów chorobotwórczych. Oprócz tego czynnikami sprzyjającymi zakażeniu jest spadek odporności organizmu oraz przekrwienie śluzówki pochwy.

Lekarz ginekolog z całą pewnością zaleci stosowanie leków miejscowych. Dodatkowo może być wskazane stosowanie miejscowo maści przez partnera seksualnego. Konieczne będzie również dbanie o właściwą higienę osobistą narządów rodnych oraz całkowite stosowanie się do zaleceń lekarza.

Jeśli w trakcie ciąży wystąpi u nas inny rodzaj grzybicy, zlokalizowany w innej części ciała najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do dermatologa. Należy zwrócić jego uwagę na to, że spodziewamy się dziecka i przedstawić nasze obawy związane z przeniesieniem zakażenia na dziecko po narodzinach. Lekarz z pewnością dobierze właściwą i bezpieczną formę terapii miejscowej oraz zaleci działania higieniczne, które pomogą zablokować rozwój grzyba i zabezpieczą nas przed ewentualnymi nawrotami.

Do specjalisty należy się udać już w momencie gdy zauważymy pierwsze objawy aby możliwe było możliwie jak najszybsze wyleczenie.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *