Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny Kobieta Masaż wodny – zalety jacuzzi

Masaż wodny – zalety jacuzzi 

Obecnie żyjemy szybko i nie znajdujemy czasu na odpoczynek.

Komu nie marzy się duża wanna z hydromasażem? Rozwiązaniem jest niewątpliwie jacuzzi, czyli duża wanna z dyszami ze sprężonym powietrzem. Woda w takiej „wannie” jest dodatkowo podgrzewana i filtrowana a ciśnienie i temperaturę można kontrolować. Masaż wodny jaki zapewnia jacuzzi ma wiele zalet. Poza relaksem pozwala zapomnieć o problemach życia codziennego, doskonale wpływa na wygląd skóry.

O zaletach masażu wodnego można mówić dużo. Najważniejszą jest zapobieganie starzenia się skóry.  Masaż taki jest idealny wręcz dla osób z nadwagą i nadmiarem tkanki tłuszczowej – skutecznie ją spala i wymodeluje sylwetkę. To pogromca cellulitu. Kąpiel sprzyja oczyszczaniu i usuwaniu toksyn z organizmu , zastępując je tlenem i substancjami odżywczymi. Taka kąpiel podwyższa krążenie krwi i rozgrzewa. Jacuzzi zapobiega i redukuje skurcze mięśni rozluźniając je, ból minie. Jacuzzi niweluje obrzęki nóg, niweluje bóle ścięgien, stawów, więzadeł. Wskazane jest dla osób z artretyzmem, bólem pleców (zwłaszcza w odcinku lędźwiowym). Odprężająca moc jacuzzi pozwala pozbyć się problemów ze snem, bo to relaks jest kluczowy w takich schorzeniach.

O ile kąpiel z hydromasażem nie jest wskazana dla osób z wysokim ciśnieniem, tak dla niskociśnieniowców to raj.  Kto jeszcze nie powinien nadużywać kąpieli w jacuzzi?

Woda o wysokiej temperaturze obciąża układ krwionośny i wysusza skórę, ale jeśli korzystamy z takiej formy relaksu bez rozsądku.

Z masażu należy ponadto zrezygnować w trakcie menstruacji, gdy mamy niską krzepliwość krwi czy świeże rany. Zrezygnować z tej formy relaksu powinny osoby z chorobami skóry, układu moczowo-płciowego. Należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny, bo nawet w jacuzzi możemy być narażeni, w przypadku niewłaściwego użytkowania na bakterie i grzyby.

Oczywiście w większości ośrodków spa czy hoteli higiena stawiana jest na pierwszym miejscu. Urządzenia są dezynfekowane i odpowiednio czyszczone dla bezpieczeństwa użytkowników.

Przed skorzystaniem z jakiejkolwiek formy relaksu zwykle nie spodziewamy  się aż takiego rozluźnienia i przyjemności. Już kilkanaście minut takiego masażu wodą powoduje, że czujemy się zrelaksowani, stres mija. Uwalniane są endorfiny. Atutem kąpieli w jacuzzi jest również to, że można z niej skorzystać w towarzystwie innych osób. Luźna atmosfera dodatkowo zwiększy skuteczność masażu.

Stąd pewnie jacuzzi nie może zabraknąć w hotelach i ośrodkach spa. W https://www.afrodytaspa.pl/hotel/aktualnosci/hotel-z-jacuzzi-w-pokoju  jacuzzi znajduje się w wybranych pokojach dla podwyższenia komfortu użytkowania, w doborowym towarzystwie wśród najbliższych. Dodatkowo z takiego jacuzzi można skorzystać w dowolnej chwili. Ogólnodostępne w kompleksie basenów zwykle jest czynne do określonej godziny.

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele wersji urządzeń w typie jacuzzi. Można nawet zainstalować takie w swoim domu czy również ogrodzie. Warto zadbać o bezpieczeństwo i sprawdzić jakość takiego urządzenia, by cieszyć się z użytkowania a nie martwić niepotrzebnym wydatkiem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *