Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny Kobieta Leczenie wrastających paznokci Warszawa

Leczenie wrastających paznokci Warszawa


Leczenie wrastających paznokci Warszawa

Leczenie wrastających paznokci Warszawa

Zazwyczaj przyczyną wielu problemów ze stopami jest niewłaściwie dopasowane obuwie. To może prowadzić do powstawania nagniotków, zrogowaceń naskórka, jak również problemów z wrastającymi paznokciami. Gdy buty są wyprodukowane z niewłaściwych materiałów, są zbyt wąskie lub na wysokim obcasie możemy mówić o nieodpowiednim obuwiu. Ograniczmy noszenie tego typu obuwia do maksymalnego minimum.
Gdy nieumiejętnie obcinamy paznokcie również może pojawić się problem wrastających paznokci. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy obcinamy je za mocno lub wycinamy boki płytki.

Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja stopy. Wpływ na stan naszych paznokci może mieć nadmierna suchość lub potliwość stopy. Wystarczy zadbać o odpowiednią pielęgnację, by zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z paznokciami.
Czasami, nawet gdy dojdzie do zabiegu chirurgicznego problem nadal może nie znikać. Odpowiadamy za to tylko my sami ponieważ w nieodpowiedni sposób dbam o profilaktykę po zabiegu. A problem może do nas wrócić jak bumerang tylko ze zdwojona siłą.

Przyczyny powstawania problemów z wrastającymi i wkręcającymi się paznokciami mogą być także niezależnie od nas. Pojawiają się przy deformacjach ortopedycznych, ale także, jeśli mamy takie, a nie inne uwarunkowania genetyczne.

Leczenie wrastających paznokci Warszawa https://podolog-warszawa.pro/wrastajace-paznokcie/ polega przede wszystkim początkowo na zniesieniu dolegliwości bólowych, a gdy mamy stan zapalny musimy go zwalczyć. Następnie, w niektórych przypadkach należy zastosować  korekcję paznokcia czyli zmianę jego kształtu, aby problem ten nie nawracał w przyszłości. Najczęściej stosuje się klamrę, której działanie jest analogiczne do aparatu ortodontycznego. Co ważne metoda ta pozwala na zachowanie paznokcia oraz definitywne pożegnanie się z problemem.

W przypadkach niewielkiego zaawansowania zmian, wrastający paznokieć nie stanowi poważnego problemu. Czasem odpowiednie postępowanie wystarcza, by pozbyć się dolegliwości. Lekarze zalecają, aby w przypadku wrastającego paznokcia nosić wygodne obuwie, obcinać paznokcie na „kwadratowo” oraz przestrzegać higieny paznokci, by nie dopuścić do zakażenia.

W razie niewielkiego stanu zapalnego wału paznokcia można stosować kilka razy dziennie moczenie palca w ciepłej wodzie z mydłem, smarowanie maścią lub płynem. Gdy występują duże dolegliwości bólowe, można zażywać leki przeciwbólowe o dodatkowym działaniu przeciwzapalnym, dostępne w aptece bez recepty, np. ibuprofen. Ważne, aby w jak najkrótszym czasie móc znowu normalnie funkcjonować.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *