Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny Zdrowie Medycyna estetyczna – fakty i mity

Medycyna estetyczna – fakty i mity

Przez lata funkcjonowania medycyny estetycznej w Polsce obrosła ona w wiele nieprawdziwych i krzywdzących informacji. W tym krótkim tekście postaramy się obalić najważniejsze z nich i wskazać fakty, które związane są z tą nauką. Zapraszamy do lektury.

Zacznijmy od tego, że medycyna estetyczna to pełnoprawny dział medyczny, wykonywany wyłącznie przez uprawnionych do tego lekarzy. Podlega odpowiednim regulacjom i przepisom prawa. Wbrew powszechnym opiniom nie jest więc tak, że estetyczny dział medyczny to „wolna amerykanka”.

Niebezpieczna, niepotrzebna…

Mitów, które obrosły wokół medycyny estetycznej jest mnóstwo. Najbardziej rozpowszechnionym jest ten, że zabiegi z nią związane są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Rzeczywiście, nieumiejętnie wykonywane operacje mogą doprowadzić do powikłań, jednak z tym ryzykiem wiąże się każdy zabieg – nie tylko estetyczny! Wszystkie zabiegi wykonywane w doświadczonych i wyspecjalizowanych klinikach, z dobraną najlepszą kadrą lekarską wykonywane są zgodnie ze sztuką i są bezpieczne dla zdrowia i życia (tak jak między innymi zabiegi medycyny estetycznej w Gliwicach). Przed podjęciem się pracy specjalista dokładnie przebada pacjenta i zweryfikuje ewentualne przeciwskazania!

Druga opinia, która często funkcjonuje w opinii publicznej to stwierdzenie, że medycyna estetyczna Gliwice jest niepotrzebna i szkodliwa. Przede wszystkim umiejętne poprawianie wyglądu wpływa korzystnie na zdrowie psychiczne pacjenta. Jeżeli np. mamy do czynienia z ofiarą poparzeń lub pogryzienia przez psa, to zabieg jest wręcz niezbędny, aby dany człowiek mógł wrócić do prawidłowego funkcjonowania społecznego.

Czy medycyna estetyczna jest sztuczna i droga?

To kolejne, często rozpowszechniane mity. Otóż w żadnym wypadku medycyna estetyczna nie prowadzi do sztucznego wyglądu pacjenta. Wyłącznie zabiegi paramedyczne, wykonywane przez osoby do tego nieuprawnione lub niewyszkolone mogą skutkować wyglądem nienaturalnym. Medycyna estetyczna ma na calu poprawienie wyglądu lub niedoskonałości w taki sposób, aby ich efekt nie budził społecznych wątpliwości.

Na koniec ostatnia kwestia – czy medycyna estetyczna jest droga? Współczesne zabiegi nie kosztują już masy pieniędzy, a delikatna poprawa wyglądu wcale nie jest droższa od prywatnego zabiegu w innych gabinetach medycznych. To dział dla każdego, z którego warto korzystać – jeżeli tylko czujemy taką potrzebę! Szkodliwe dla kondycji psychofizycznej jest za to odwlekanie zabiegu w czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *