Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny Zdrowie Na czym polega labioplastyka laserowa?

Na czym polega labioplastyka laserowa?

Każda kobieta chce czuć się pewnie i żyć w zgodzie ze swoim ciałem. Niestety, dyskomfort związany z dolegliwościami w okolicach intymnych lub też problemy natury estetycznej tych miejsc mogą powodować brak akceptacji własnego ciała i ograniczenie satysfakcji z codziennego życia. Kłopoty z wielkością lub wyglądem warg sromowych u kobiet może rozwiązać labioplastyka laserowa – zabieg z zakresu ginekologii estetyczno-terapeutycznej.

Czym jest labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg eliminujący nieprawidłowości związane ze złą anatomią warg sromowych poprzez wycięcie nadmiaru skóry oraz tkanki podskórnej. Wykonuje się ją przy pomocy lasera Beladona CO2. Jest on w pełni bezpieczny, a jego używanie zapewnia wysoką precyzję. Labioplastyka to zdecydowanie bardziej komfortowa forma operacji warg sromowych w porównaniu do tradycyjnej operacji chirurgicznej z użyciem skalpela. Zabieg ten wpływa pozytywnie na poprawę jakości życia wynikającej nie tylko z likwidacji dyskomfortu podczas stosunków intymnych czy dolegliwości fizycznych, ale również z poprawy stanu psychicznego pacjentek. Labioplastyki dokonuje się po zastosowaniu znieczulenia miejscowego, a cały czas trwania procesu mieści się w przedziale 1-2 godzin. Zalecenia podczas okresu po dokonanym zabiegu to przede wszystkim mniejsza aktywność fizyczna i wstrzemięźliwość od kontaktów seksualnych przez około 4-6 tygodni.

Labioplastyka – dla kogo?

Zabieg laserowy labioplastyki jest przeznaczony dla kobiet, których asymetria warg sromowych powoduje problemy zdrowotne lub dyskomfort psychiczny. Przesłankami do zabiegu są m.in.:

  • deformacja warg sromowych po porodzie lub w związku z procesem starzenia się,
  • problem z nawracającymi infekcjami intymnymi,
  • niechęć odbywania stosunków intymnych spowodowana dyskomfortem fizycznym lub psychicznym,
  • niesatysfakcjonujący wygląd warg sromowych.

Efektem labioplastyki jest zmiana kształtu i wyglądu warg sromowych w celu poprawy satysfakcji pacjentki.

Labioplastyka Poznań

Zabiegu labioplastyki w Poznaniu pod okiem doświadczonych lekarzy można dokonać w gabinecie lekarskim Blumedica. Placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt i najwyższej klasy laser Beladona CO2, którego posiadaniem może poszczycić się zaledwie kilka pobliskich klinik. Labioplastyka Poznań zapewnia przede wszystkim wyspecjalizowaną kadrę medyczną oraz komfortowe warunki na każdym etapie leczenia. Gabinet posiada pozytywne opinie zadowolonych kobiet. Koszty związane z przeprowadzeniem zabiegu są ustalane indywidualnie z pacjentkami. Labioplastyka Poznań to gwarancja rzetelnej konsultacji i kompleksowego zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *