Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny USG Powrót do zdrowia po USG jamy brzusznej

Powrót do zdrowia po USG jamy brzusznejUSG jamy brzusznej jest specjalną formą nieinwazyjnego, niechirurgicznego obrazowania ultrasonograficznego umożliwiającego oglądanie struktur jamy brzusznej. Wykorzystuje odbicie i transmisję fal dźwiękowych przez jamę brzuszną, aby zobaczyć narządy wewnętrzne w jamie brzusznej. Plastyka brzucha lub operacja brzucha to jedno z zastosowań ultradźwięków, które pomagają w naprawie i / lub wzmocnieniu brzucha.

Abdominoplastyka to zabieg polegający na usunięciu skóry wokół pępka lub otwarcia brzucha, a także nadmiaru tłuszczu z tego obszaru.

Często ma to na celu zaciśnięcie i powiększenie żołądka. Zabieg trwa zwykle około dwóch godzin i jest objęty znieczuleniem miejscowym. Powrót do zdrowia może zająć kilka dni lub tygodni, a po zabiegu możesz nie być w stanie prowadzić.

Podczas tej procedury anoskop jest wprowadzany przez nacięcie w pępku, a sonda ultradźwiękowa jest używana do oglądania brzucha przez brzuch. Fale ultradźwiękowe są następnie odbijane do jamy brzusznej, co można zobaczyć przez anoskop.

W większości przypadków, gdy ta procedura jest stosowana u osób otyłych, chirurg będzie próbował napiąć tkankę brzuszną i ściany brzucha za pomocą narzędzi i specjalnej techniki próżniowej. Jeśli te procedury nie działają, można zastosować podejście laparoskopowe, aby zapewnić te same wyniki.

Kiedy przechodzisz taką operację brzucha, musisz być w dobrym zdrowiu. Ponieważ prawdopodobnie nie będziesz odczuwać pełnych efektów zabiegu przez kilka dni do tygodnia, ważne jest, aby przyjmować wszystkie leki przepisane przez lekarza. Czas regeneracji wynosi zwykle około sześciu do ośmiu godzin, ale niektórzy ludzie mają dłuższy czas regeneracji.

Odzyskiwanie nie ogranicza się tylko do wyzdrowienia z samej procedury. Będziesz także potrzebować regeneracji przez kilka tygodni po zabiegu, aby umożliwić zagojenie mięśni i żołądka, zanim będzie można go wygodnie ponownie użyć. Konieczne może być również podanie leków zapobiegających zakrzepom lub zmniejszających ból.

Chociaż czas rekonwalescencji po tej operacji brzucha jest stosunkowo długi, na ogół jest krótszy niż w przypadku innych procedur. usg-warszawa.pl/usg-jamy-brzusznej/ Ponieważ wymaga to mniej inwazyjnej operacji, nastąpi znacznie szybszy okres rekonwalescencji, co oznacza, że ​​możesz szybciej wrócić do normalnych zajęć.

Abdominoplastyka jest planową operacją, która nie wymaga dużej operacji. Jest bardziej inwazyjny niż wiele innych operacji, ale zapewnia lepsze wyniki i mniej powikłań. Zwykle jest to procedura ambulatoryjna i wrócisz do pracy za niecały tydzień.

W większości przypadków będziesz mógł wrócić do domu następnego dnia po podejściu laparoskopowym. Prawdopodobnie będziesz w stanie samodzielnie dojechać do pracy iz pracy, ale być może będziesz musiał zażywać leki przeciwbólowe lub poprosić o lekkie ćwiczenia. Po zabiegu należy pić dużo wody i unikać ostrych potraw. Aby złagodzić ból, rozważ użycie kombinacji leków dostępnych bez recepty i ibuprofenu lub tylenolu.

Ważne jest, aby przez pierwsze kilka dni po zabiegu pozostać zrelaksowanym, aby można było dobrze wyleczyć brzuch i uniknąć obrzęku. lub dyskomfort w okolicy brzucha. Możesz nosić luźną odzież i wygodny kostium kąpielowy, ale nadal ważne jest, aby obszar dotknięty chorobą był jak najbardziej wolny od nacisku.

Ponieważ okres rekonwalescencji jest krótszy w przypadku USG jamy brzusznej, ćwiczenia fizyczne mogą być łatwiejsze po zabiegu. Możesz nawet powrócić do aktywnego trybu życia, co oznacza trochę więcej ćwiczeń i być może rozpoczęcie joggingu lub chodzenia.

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju operacji, będziesz musiał przestrzegać zaleceń lekarza pooperacyjnych, co obejmuje unikanie niektórych pokarmów i napojów podczas procesu rekonwalescencji. Po kilku dniach prawdopodobnie będziesz w stanie wznowić wszystkie normalne czynności, chociaż nadal będziesz musiał zadbać o wystarczającą ilość snu, dobrze się odżywiać i unikać zbyt wielu ćwiczeń.

Proces przywracania będzie długi, ale w większości przypadków w ciągu kilku dni powrócisz do czynności przedoperacyjnych. Jeśli badanie USG jamy brzusznej zakończy się powodzeniem, będziesz mógł wrócić do swojego życia tak, jak przed zabiegiem. W ciągu miesiąca do czterech tygodni Twoje mięśnie brzucha będą mogły się zagoić i poczujesz się znacznie lepiej niż wcześniej.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *