USG Prostaty Warszawa

Metody USG prostaty.

W schorzeniach prostaty, np. zapaleniu, łagodnym przeroście czy raku prostaty jednym z podstawowych metod ich rozpoznania jest badanie USG. Dzięki ultrasonografii możliwa jest ocena ilości zalegającego moczu w pęcherzu po mikcji, ocena stanu górnych dróg moczowych i pęcherza moczowego oraz ocena wielkości i konfiguracji stercza. Badanie ultrasonograficzne prostaty wykonuje się przez powłoki brzuszne tzw. USG TAUS, a dokładniejszy obraz można uzyskać, wykonując badanie przez odbytniczo – USG TRUS. USG prostaty należy wykonać u pacjentów, jeśli ich wynik PSA oraz badanie per rectum są nieprawidłowe. Częstym objawem chorób prostaty jest nacisk na pęcherz moczowy i częstomocz, ból podczas wypróżnienia oraz silne i nieprzyjemne uczucie parcia. Ryzyko choroby wzrasta wraz z wiekiem, najwięcej zachorowań obserwuje się u panów po 45 roku życia.

USG prostaty Warszawa. Jak się przygotować do badania? Przygotowanie do USG prostaty nie wymaga żadnych wskazań. Jedynie co, to należy zachować podstawowe zasady higieny.W przypadku USG prostaty przez powłoki brzuszne w dniu poprzedzającym badanie należy zastosować delikatną i lekkostrawną dietę, ostatni posiłek spożyć należy do godz. 19 i przyjąć środek redukujący gazy w żołądku. Osoby z otyłością i skłonnością do zaparć powinni zażyć naturalne (ziołowe) środki na zaparcia i najlepiej na 24 godziny przed badaniem. W dniu badania należy przyjść na czczo, pominąć picie kawy, palenia papierosów i żucia gumy. Zalecane jest wypicie 1-1,5 litra wody przed zaplanowanym USG. Pełny obraz badania uzyskuje się po dwóch pomiarach, pierwszy z pełnym pęcherzem, drugi po jego opróżnieniu.

USG prostaty. Warszawa. Gdzie szukać pomocy? Na wykonanie badania USG prostaty warto udać się do Centrum Medycznego Bodymove.pl

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *