Domowe maski do włosów 

Domowe maski do włosów

Każda z nas stara się możliwie jak najlepiej zatroszczyć o swoje ciało i włosy. W związku z tym sięgamy po różnego rodzaju kosmetyki, a czasem także zabiegi, aby móc cieszyć się jędrną skórą oraz zdrowymi i lśniącymi kosmykami. Dodatkowo często wykorzystujemy domowe kuracje, które są nie tylko łatwe do przeprowadzania, ale też nie wymagają od nas dużych nakładów finansowych. Jednymi z ciekawszych propozycji są niewątpliwie domowe maski do włosów. Można je przygotować z ogólnodostępnych składników, które każda z nas posiada w swojej kuchni. Dzięki takim składnikom jak: jajko, mango, czy też jogurt naturalny szybko przyrządzimy mikstury o wyjątkowych właściwościach, a nasze koleżanki będą z zazdrością spoglądały na zdrowe i pełne blasku włosy.

Aby przygotować maseczkę do włosów, przywracającą blask, wystarczy połączyć kilka kropli soku z cytryny, łyżkę oliwy z oliwek oraz jedno żółto. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i nakładamy na suche włosy. Taką mieszankę trzymamy na głowie przez godzinę, po czym spłukujemy wodą i myjemy włosy zwykle używanym szamponem. Aby efekt lśniących włosów się utrzymał, należy powtarzać zabieg przynajmniej raz na dwa tygodnie. Kolejna maseczka jest przeznaczona dla osób, zmagających się z problemem wypadających włosów. Jest ona bardzo prosta i bazuje tylko i wyłącznie na jednym składniku, jakim jest olej kokosowy. Odpowiednią ilość nakładamy na włosy i delikatnie masujemy, aby wniknął głęboko w głąb włosa. Najlepiej byłoby nałożyć taką miksturę na noc, a włosy owinąć folią spożywczą. Rano dwukrotnie myjemy głowę szamponem, aby dokładnie wymyć olejek. Bardzo ciekawą propozycją może okazać się także maseczka intensywnie nawilżająca. W jej skład wchodzą 3 łyżki oliwy z oliwek, oraz dwie łyżki miodu. Całość mieszamy i nakładamy na co najmniej godzinę, po czym dokładnie myjemy włosy.

Jak więc widzimy, nawet posiadając tylko podstawowe składniki spożywcze w domu, możemy przygotować preparaty i skutecznym działaniu. Niewątpliwie ich regularne stosowanie wpłynie bardzo pozytywnie na nasze kosmyki.

więcej na : https://www.zdrowenoni.pl/

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *