Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny Zdrowie Klinika SkyClinic we Wrocławiu Depilacja laserowa nie musi być trudna

Klinika SkyClinic we Wrocławiu Depilacja laserowa nie musi być trudna


depilacja laserowa wrocław

Usuwanie niechcianego owłosienia od wieków stanowi element podstawowej pielęgnacji kosmetycznej ciała. Dziś, obok znanych od dawna mniej lub bardziej bolesnych metod depilacji, głównym celem, obok skuteczności, jest trwałość efektów zabiegu. A tę najlepiej zapewnić może depilacja za pomocą lasera diodowego.

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg

Zabieg opiera się na działaniu wykorzystywanej wiązki lasera. Bardzo precyzyjny laser diodowy potrafi wniknąć głęboko w skórę, wychwytując melaninę – barwnik znajdujący się w skórze i we włosach. Melanina pochłania energię lasera, czego skutkiem jest zniszczenie mieszków włosowych. W efekcie zabiegu włoski zamiast odrastać, wypadają, aby nie pojawić się nawet przez kilkanaście miesięcy!

Konieczne jest wykonanie serii zabiegów, ponieważ każdy włosek rośnie w innym tempie, przechodząc pomiędzy fazami wzrostu i uśpienia. Wiązka lasera jest w stanie reagować z włoskami, które znajdują się w fazie wzrostu, gdyż to w nich znajduje się odpowiednio duża ilość melaniny. Powtarzanie zabiegów co 4-6 tygodni ma za zadanie zapewnienie wszystkim mieszkom otrzymanie odpowiedniej dawki energii lasera. Po zakończeniu całej serii zdecydowana większość owłosienia nie odrasta, za wyjątkiem kilku cieniutkich włosków – z racji niemal całkowitego pozbawienia melaniny nie nadają się one do usunięcia z pomocą lasera. Zwykle są to włoski na tyle delikatne, że właściwie można je usunąć za pomocą maszynki do golenia.

Po zakończeniu całej serii zaleca się ponawianie zabiegu raz w roku, aby utrzymać efekty. Wówczas wystarczą zwykle 1-2 wizyty w klinice lub gabinecie kosmetycznym.

Dla kogo depilacja laserem?

Depilację laserową szczególnie zaleca się osobom z tendencją do wrastania włosków i (często w efekcie) powstawania stanów zapalnych mieszków. Innym wskazaniem do depilacji jest oczywiście nadmierna ilość zbędnego owłosienia, szczególnie w miejscach niepożądanych – zasadniczo laser nadaje się do depilacji całego ciała. Pomimo tego, że depilacja przynosi oczekiwane rezultaty po przeprowadzeniu całej serii zabiegów, to już po kilku wizytach w gabinecie kosmetycznym można wyraźnie zauważyć zdecydowanie mniejszą ilość odrastających włosków.

Jeszcze do niedawna uważano, że depilacja laserowa to metoda usuwania zbędnego owłosienia zarezerwowana wyłącznie dla osób o ciemnych włosach z racji znacznie większej zawartości melaniny, jednak dziś technologia pozwala nam na znacznie więcej. Laser diodowy Linscan, który jest używany w klinice SkyClinic we Wrocławiu, pozwala na depilację nie tylko włosów ciemnych, lecz także jasnych, choć oczywiście w przypadku tych drugich konieczna jest konsultacja z kosmetologiem wykonującym zabieg. Laser Linscan wyróżnia również jego skuteczność – sugerowana ilość zabiegów wynosi od 2 do zaledwie 6, aby uzyskać indywidualnie trwałe efekty. Warto tutaj zaznaczyć, że przy laserach niższej jakości ilość zabiegów może sięgać nawet kilkunastu.

Zalety depilacji laserowej

Do najczęściej wskazywanych zalet depilacji laserowej należy przede wszystkim trwałość jej efektów. Przy regularnym ponawianiu zabiegu, można zlikwidować zdecydowaną większość niechcianego owłosienia, co w wielu przypadkach wiąże się z odzyskaniem poczucia komfortu. Zabieg można wykonać na niemal całej powierzchni ciała (wyjątek stanowią okolice oczu i miejsca intymne mężczyzn), a zatem wszelkie kompleksy wynikające z nadmiaru niechcianego owłosienia, szczególnie w miejscach niewskazanych lub nietypowych można łatwo zażegnać.

Obecnie również koszt zabiegu jest znacznie niższy niż jeszcze kilka lat temu, więc na depilację laserową może sobie pozwolić prawie każdy. W klinice SkyClinic możliwe jest bardzo dokładne sprecyzowanie depilowanego obszaru, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i jednocześnie kompleksowe spełnienie oczekiwań klienta.

Przygotowanie do zabiegu i postępowanie po nim

Przed zabiegiem depilacji laserowej swoją pomocą służą kosmetolodzy ze SkyClinic: nie tylko chętne przybliżą oni zasadę działania lasera Linscan, ale także dokładnie opowiedzą o tym jak należy przygotować skórę.

Pierwszym krokiem jest rezygnacja z depilatora, wosku czy pęsety co najmniej na miesiąc przez planowanym zabiegiem. Jedyną dopuszczalną metodą depilacji jest golenie miejsca, które chcemy poddać zabiegowi. Minimum na tydzień przed wizytą w gabinecie należy również zrezygnować z peelingów, a dzień przed depilacją laserową usunąć owłosienie za pomocą jednorazowej maszynki do golenia. Przygotowując się do zabiegu koniecznie należy odstawić wszelkie leki o działaniu światłouczulającym, tzw. retinoidy (co najmniej miesiąc wcześniej), a także zrezygnować z opalenizny, aby nie zwiększać ilości melaniny w skórze. W tym celu zaleca się nie tylko unikanie słońca, ale również zaniechanie wizyt w solarium czy stosowania samoopalaczy.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu często pojawia się podrażnienie i obrzęk wokół mieszków włosowych, które mijają już po kilku godzinach. Warto zastosować delikatny preparat łagodzący, ale unikać przy tym środków zawierających alkohol i spirytus, aby nie potęgować podrażnienia. W doborze właściwego preparatu może pomóc kosmetolog. Przez nawet kilka dni po zabiegu niewskazane są gorące kąpiele, korzystanie z sauny czy basenu, a przez dwa tygodnie powinno się unikać peelingów i innych sposobów złuszczania naskórka. Bezwzględnie należy wykluczyć opalanie i stosowanie samoopalaczy.

Zabieg nie musi wiązać się z dyskomfortem

Często depilacja laserowa oceniana jest przez klientki gabinetów kosmetycznych jako mało przyjemna z powodu towarzyszącego zabiegowi uczucia pieczenia. Oczywiście wrażenie dyskomfortu, pieczenia czy szczypania jest zależne od indywidualnego przypadku. Na odczucia w trakcie przeprowadzania depilacji ma wpływ m.in. karnacja skóry, ponieważ im jest ona ciemniejsza (im więcej zawiera melaniny) tym zabieg bywa trudniejszy, a nawet boleśniejszy. Pod tym kątem laser Linscan również wyróżnia się na tle innych urządzeń, ponieważ posiada specjalny system chłodzący. Dzięki temu, że już podczas skanowania depilowanego obszaru skóry jednocześnie ją schładza, uczucie pieczenia jest zniwelowane, a klientki mogą czuć się odprężone i znacznie chętniej powracają na kolejne wizyty!

W SkyClinic codziennie przeprowadza się liczne i różnorodne zabiegi z użyciem nowoczesnych urządzeń, których innowacyjność i skuteczność bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie klientów. Pełną ofertę usług znaleźć można na stronie internetowej kliniki www.skyclinic.pl.

 

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *