Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny Rehabilitacja Ostroga piętowa – kto jest narażony na jej wystąpienie?

Ostroga piętowa – kto jest narażony na jej wystąpienie?Ostroga piętowa – kto jest narażony na jej wystąpienie?

 

Trzeba przyznać, że ostroga pietowa leczenie warszawa to ostatnio najczęściej wpisywana fraza w wyszukiwarce internetowej. Dlaczego? Niestety na ostrogi piętowe skarży się coraz więcej osób, więc poszukują skutecznego sposobu na to, by jakoś sobie poradzić. Czym jednak jest ta ostroga piętowa? Kto jest narażony na jej wystąpienie? Sprawdzamy!

 

Ostroga piętowa – z czym mamy do czynienia?

 

Ostroga piętowa to narośl przypominająca swoim wyglądem haczyk, która jest efektem stanu zapalnego w okolicach kości piętowej z rozcięgnem podeszwowym lub ścięgnem Achillesa. Kiedy pojawia się stan zapalny, zaczynają się odkładać złogi wapienne i tworzy się właśnie narośl nazywana potocznie ostrogą. Poznać ją można po silnych dolegliwościach bólowych, które nawet uniemożliwiają chodzenie, czy wykonywanie podstawowych czynności.

 

Ostroga piętowa – u kogo może wystąpić?

 

Najczęściej podaje się, że ostrogi piętowe dosięgają osób, które noszą nieodpowiednie dobrane obuwie – za ciasne, za duże, jak również niewygodne buty mogą doprowadzić do tego, że będziemy zmagać się z ostrogami. Poza tym ostroga piętowa to przypadłość, z którą borykają się również osoby aktywne fizycznie. Oczywiście to nie oznacza, że każdy, kto ćwiczy, będzie borykał się z ostrogami. W grupie wysokiego ryzyka znajdują się również osoby, które zmagają się nadwagą, płaskostopiem, jak również te, które długo przebywają w jednej pozycji. Z ostrogami często zmagają się też osoby, u których dochodzi zmian i deformacji w obrębie kości i stawów, w tym głównie osoby w podeszłym wieku.

 

Ostroga piętowa – jak można leczyć stan zapalny?

 

Warto w tym miejscu również wspomnieć, że ostrogi piętowe da się leczyć. Im wcześniej za to weźmiemy, tym mamy większą szansę na to, że nie będą nam komplikować życia, chodzenia, czy wykonywania podstawowych czynności. Zanim jednak gdzieś się zgłosimy, pamiętajmy, by stawiać na usługi tylko profesjonalistów, bo tylko w takich gabinetach otrzymamy najlepszą pomoc.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *