Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny USG USG Dopplera – jak należy się przygotować do badania?

USG Dopplera – jak należy się przygotować do badania?

USG Dopplera – jak należy się przygotować do badania?

 

Każdy z nas chciałby cieszyć się dobrym zdrowiem, lecz niestety nie zawsze nam jest to dane. Co więcej, coraz więcej z nas zmaga się z różnego typu dolegliwościami, czy schorzeniami. Aby skutecznie radzić sobie z nimi, lekarze kierują nas na różnego typu badania. Przykładem jednego z nich jest usg dopplera warszawa. Czym dokładnie jest badanie dopplerowskie? Jak należy się do niego przygotować? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

 

USG Dopplera – co to za badanie?

 

Badanie dopplerowskie jest bardzo często wykonywane, a mimo to nadal wiele osób nie wie, co skrywa się pod jego nazwą. To sprawia, że zanim dostaniemy się na umówioną wizytę, zaczynamy się stresować, a niepotrzebnie, bo USG Dopplera jest bezbolesne i bezinwazyjne. Pod jego nazwą skrywa się badanie diagnostyczne, które stosowane jest w dziale medycyny poświęconej wykrywaniu i leczeniu nieprawidłowości w pracy naczyń krwionośnych i limfatycznych. Dokładniej mówiąc, badanie dopplerowskie stosuje się w chirurgi naczyniowej, zwłaszcza gdy lekarz chce sprawdzić przepływ krwi w żyłach i tętnicach, określić ich ogólny stan, czy wydolność. Badanie dopplerowskie jest na tyle dokładne, że pozwala zobaczyć nawet niewielkie nieprawidłowości, w tym np. określić, gdzie krew płynie wolniej, gdzie szybciej, jak również gdzie dochodzi do jej cofania się.

 

USG Dopplera – jak powinniśmy przygotować do badania?

 

Jak już wspomnieliśmy, badanie dopplerowskie jest bezinwazyjne i bezbolesne, więc nie musimy się stresować przed jego wykonaniem. Na tym jednak nie koniec, USG Dopplera jest też badaniem, które nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjentów. Jeśli na stałe przyjmujemy jakieś leki, to nie musimy z nich rezygnować, co więcej nawet wskazane jest przyjęcie ich wszystkich. Istnieje tylko jeden wyjątek od reguły i mowa tutaj o badaniu, które dotyczy aorty brzusznej bądź tętnic biodrowych. W tych przypadkach przez co najmniej 3-4 godziny przed badaniem należy się powstrzymać od jedzenia. Żadnych innych wymagań nie ma, więc w gruncie rzeczy do czynienia mamy z bardzo prostym badaniem.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *