Pomocnedlonie.pl – Portal medyczny Zdrowie Problemy z libido – jak sobie z nimi radzić?

Problemy z libido – jak sobie z nimi radzić?Spadek libido to często występujący problem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przyczyny takiej sytuacji mogą być różne. Niskie libido może wynikać choćby z nieregularnego trybu życia. Na szczęście w takim przypadku poprawa libido jest możliwa. Konieczna jest zmiana diety czy poświęcenie więcej czasu na odpoczynek i sen. Warto wiedzieć czym tak naprawdę jest libido, od czego zależy jego poziom oraz jak je zwiększyć.

Czym jest libido?

Libido określane jest inaczej jako popęd seksualny. Jest to odczuwanie potrzeby podejmowania aktywności seksualnej. Każdy człowiek może posiadać różny poziom libido. Nie ma także określonych ram, w których można byłoby powiedzieć, że libido jest zbyt niskie lub zbyt wysokie. W dużej mierze jest to kwestia indywidualna. Może być być tak, iż niskie libido, a zatem brak chęci na seks wcale nie musi komuś przeszkadzać i być dla niego problemem. Inaczej jest w sytuacji, w której do tej pory prowadziło się aktywne życia seksualne i nagle straciło się zupełnie chęć do podejmowania czynności seksualnych. To sytuacja, w której zastosować należy różne sposoby na podniesienie libido.

Poziom libido – od czego zależy?

Na poziom libido wpływ mają różne czynniki. Wymienić można tu choćby wiek, hormony, czynniki społeczne czy psychiczne. Jedną z głównych przyczyn spadku libido jest nieregularny tryb życia połączony ze stresem i nadużywaniem używek. Dlatego w momencie, kiedy zauważy się coraz większy i systematyczny brak chęci co do czynności seksualnych należy zastanowić się nad własnym trybem życia i wprowadzeniem do niego odpowiednich zmian.

Jak zwiększyć libido?

Oprócz zmiany trybu życia istnieją także inne sposoby na zwiększenie libido i warto je wypróbować. Jednym z nich jest walka z rutyną w łóżku. Uprawianie seksu cały czas w taki sam sposób to prosta droga do pojawienia się nudy, a tym samym do spadku libido. Warto zatem łóżkowe igraszki nieco urozmaicić. Dobrym rozwiązaniem mogą być opowiadania erotyczne. Warto je wspólnie czytać, a następnie choć trochę przenosić je do swojej sypialni. Dodatkowo dobrym pomysłem może być seksowna bielizna czy afrodyzjaki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *