Rodzaje rehabilitacji

Rehabilitacja, zwana również fizykoterapią, to dział medycyny rehabilitacyjnej, którego celem jest poprawa i przywrócenie jakości życia i sprawności osób niepełnosprawnych lub niepełnosprawnych. Terapia rehabilitacyjna oferuje również fizjoterapię sportowcom i innym sportowcom, pomagającą im przezwyciężyć kontuzje i zmęczenie, rehabilitację po kontuzjach i pomoc w utrzymaniu przewagi konkurencyjnej. Rehabilitacja obejmuje szeroką gamę metod leczenia, w tym między innymi terapię zajęciową, terapię ruchową, fizjoterapię, chiropraktykę, psychiatrię i homeopatię. Celem rehabilitacji jest umożliwienie pacjentowi samodzielnego życia przy minimalnej pomocy w wykonywaniu czynności, które nadal są uważane za normalne.

Celem rehabilitacji jest zapewnienie pacjentom lepszej jakości życia poprzez poprawę sprawności fizycznej, zwiększenie siły, zmniejszenie bólu i przywrócenie funkcji. Powinien również odnosić się do innych obszarów, takich jak poprawa poczucia własnej wartości, interakcji społecznych i zwiększenie poczucia niezależności pacjenta. Wiele usług rehabilitacyjnych ukierunkowanych jest na pomoc jednostkom w przezwyciężeniu określonych niepełnosprawności lub upośledzeń, ale istnieje wiele różnych rodzajów usług rehabilitacyjnych.

Pacjenci, którzy dochodzą do siebie po urazie lub po zabiegu chirurgicznym, mogą odnieść znaczne korzyści z usług rehabilitacyjnych.

Pacjenci po operacji, takiej jak operacja stawu biodrowego, barku i kolana, mogą odnieść duże korzyści z rehabilitacji. Pacjenci, którzy dochodzą do siebie po wypadkach, takich jak urazy spowodowane poślizgnięciem i upadkiem, kontuzjami sportowymi i chorobami psychicznymi, również mogą odnieść duże korzyści z rehabilitacji.

Długoterminowa usługa rehabilitacyjna koncentruje się na przywróceniu funkcji i poprawie funkcji przez pewien okres czasu, aby zapewnić pacjentowi większą niezależność w codziennym życiu. Usługi długoterminowe mogą również obejmować usługi rehabilitacyjne, które koncentrują się na wyposażeniu osoby w umiejętności i techniki promowania aktywnego stylu życia, takie jak programy fitness i edukacyjne.

Terapia zajęciowa i fizjoterapia koncentruje się na nauczaniu pacjentów, jak używać swojego ciała w nowy i ekscytujący sposób. Terapia zajęciowa skupia się na wykorzystaniu fizykoterapii do uczenia pacjentów, jak wykonywać codzienne czynności, używać rąk i swobodnie się poruszać. Terapia zajęciowa uczy również pacjentów samodzielnego wykonywania niektórych codziennych czynności, takich jak karmienie się przy stole, zmiana pieluchy, mycie naczyń. Terapia zajęciowa pomaga pacjentom w odzyskaniu sprawności po wypadku lub urazie.

Fizjoterapia może być stosowana w połączeniu z rehabilitacją, aby nauczyć pacjentów wykonywania niektórych codziennych czynności, takich jak sprzątanie domu lub obsługa sprzętu domowego. Fizjoterapeuci bez pomocy lekarza uczą pacjentów, jak wykonywać proste czynności, takie jak mycie zębów lub wykonywanie prac domowych. Terapia zajęciowa i fizjoterapia często obejmuje pomoc pacjentom w rozwijaniu umiejętności zwiększających ich codzienną niezależność. Te umiejętności obejmują chodzenie i sięganie po przedmioty oraz używanie narzędzi ręcznych, rozciąganie, siadanie, stanie, chodzenie itp.

Fizjoterapia jest często stosowana w połączeniu z masażem, aby pomóc pacjentom dojść do siebie po urazach lub chorobach, które powstały w wyniku urazu. Celem fizykoterapii jest wzmocnienie mięśni, zwiększenie elastyczności i zakresu ruchu, poprawa zakresu ruchu i zmniejszenie obrzęku oraz zmniejszenie bólu. Fizjoterapia często przebiega zgodnie z programem leczenia kontuzji, który ma na celu pomóc pacjentom w powrocie do ich poprzednich zajęć i normalnych zajęć.

Terapia masażu to terapia w postaci masażu, okładów gorących / zimnych, ultradźwięków, stymulacji elektrycznej, ciepła, światłoterapii i stymulacji elektrycznej w celu zmniejszenia bólu i stanu zapalnego. https://bodymove.pl/rehabilitacja-reki/leczenie-lokcia-tenisisty-warszawa/ Masaż jest również stosowany w połączeniu z terapią zajęciową i fizjoterapeutyczną w celu przywrócenia zakresu ruchu i napięcia mięśniowego mięśni pacjentów. Masaż pomaga złagodzić sztywność i zmniejszyć stan zapalny. Masaż jest również stosowany w celu poprawy struktur tkanek miękkich i zapewnienia źródła nawilżenia, aby zapobiec przyszłym urazom.

Wiele osób zgłosiło, że masaż był skuteczny w łagodzeniu skurczów mięśni, bólu, sztywności i depresji po udarze lub urazie mózgu. Może również pomóc zmniejszyć niepokój i poprawić nastrój. Pacjenci, którzy przeszli udar lub uraz mózgu, mogą otrzymać terapię pomagającą im poradzić sobie z utratą funkcji oraz mogą otrzymać ćwiczenia i inne zabiegi, które pomogą im wrócić do normalnych zajęć podczas terapii.

Fizjoterapia oraz terapia zajęciowa i fizjoterapia mogą pomóc pacjentowi po udarze odzyskać niezależność oraz poprawić sprawność fizyczną i psychiczną oraz niezależność. Pacjenci na rehabilitacji często otrzymują różnorodne leczenie, w zależności od rodzaju udaru, na jaki przeszli.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *